ATLETİCO ERGUVAN & ÖRNEK CİTY

ATLETİCO ERGUVAN & ÖRNEK CİTY

ATLETİCO ERGUVAN 3-2 ÖRNEK CİTY
Maç Kadrosu
MERT YAZLIKİÇİ RAMAZAN TAMER
KUZEY SÜER BATU KOCAKURT
GÖKDENİZ FIRAT ERSİN DEMİREL
DENİZ ÖZBULDU YUNUS AKYÜZ
ONUR YAVUZ MURAT YAYLA
CAN BAŞTAKAR MESUT KARADAŞ
HAKAN BESCELİOĞLU FATİH ARSLAN
BERK ULAŞ ENÇ
Maçın İçinden
3' (Gol) MESUT KARADAŞ
10' (Sarı Kart) MURAT YAYLA
25' (Gol) FATİH ARSLAN
CAN BAŞTAKAR (Sarı Kart) 25'
DENİZ ÖZBULDU (Gol) 33'
HAKAN BESCELİOĞLU (Gol) 36'
HAKAN BESCELİOĞLU (Gol) 38'
ONUR YAVUZ (Sarı Kart) 42'

ATLETİCO ERGUVAN & ÖRNEK CİTY Maç Öyküsü

KLASS LİG 2023-24 sezonu 13.hafta son mücadelesinde lider ATLETİCO ERGUVAN, çıkış arayan ÖRNEK CİTY'yi konuk etti. Hakem VOLKAN TAN DANIŞMAZ'ın ilk düdüğü ile başlayan mücadele sıcak ve nemli havada, inanılmaz aksiyon halinde oynandı. Tabiri caizse futbol topuna resmen isgence yapılırcasına, muazzam mücadele, harika şutlar, inanılmaz iki kaleci, sihirbaz CAN BAŞTAKAR, gollerin efendisi HAKAN BESCELİOĞLU, kibar futbolcu MESUT KARADAŞ, kaliteli ayak MURAT YAYLA ve sahaya yansıyan fantastik futbol ile maçı yayında izleyen seyirciler ve tribünde destek veren taraftarlar, iki takımı da ayakta alkışladı. Maçın henüz 3.dakikasında YUNUS AKYÜZ'ün pasında MESUT KARADAŞ takımını 0-1 öne geçirdi. 17.dakikadan itibaren KUZEY SÜER kendini kötü hissetmeye başlayınca, yerini AHTAPOT lakaplı BERK ULAŞ ENÇ aldı. Ve oyunun seyri biraz daha değişti. İlk yarının sonuna kadar başka gol olmadı ama kaleciler fena halde terledi. İzleyenleri şaşkına çeviren kurtarışları ile MERT YAZLIKİÇİ ve RAMAZAN TAMER'in performans yarışını ilk yarı RAMAZAN TAMER kazandı. Ama GÖKDENİZ FIRAT için ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Adam öyle bir performans sergiliyor ki, çizgiden top çıkartıyor. 2.bölgeye top taşıyor. Takımına hayat veriyor. İlk yarının son dakikasında, yine YUNUS AKYÜZ'ün pasında, bu sefer FATİH ARSLAN golünü attı ve takımını ilk yarı sonunda, soyunma odasına 0-2'lik galibiyet ile götürdü. Ama maç henüz bitmedi. ÖRNEK CİTY'nin karşısında sihirbaz CAN BAŞTAKAR'ın fantastik futbol oynayan takımı ATLETİCO ERGUVAN var. 

İkinci yarı başladığında tempo biraz düştü. Ama ÖRNEK CİTY skorun da verdiği rahatlık ile BATU KOCAKURT aracılığı ile tempoyu düşürmeye çalışsa da, CAN BAŞTAKAR buna izin vermedi. 10 dakika boyunca Çanakkale harbi gibi bir performans izledik. İki tarafta Tanrı ne verdiyse oynamaya başladı. Fakat bu skor böyle kalmayacağı 33.dakikada belli oldu. Önce sürpriz golcü ve frikik uzmanı DENİZ ÖZBULDU HAKAN BESCELİOĞLU'nun pasında, hayatının en rahat golünü atarak takımını umutlandırdı. Ve skoru 1-2'ye taşıdı. 3 dakika sonra ise KLASS LİG'in en kıdemli kalecilerinden MERT YAZLIKİÇİ muazzam bir top çıkarttı ve HAKAN BESCELİOĞLU ise MERT YAZLIKİÇİ'ne bakarak, böyle güzel paşa, böyle muazzam gol yakışır derecesine, 13.haftanın muhteşem kalecisi RAMAZAN TAMER'i avlayarak skoru 2-2'ye getirdi. Ama ATLETİCO ERGUVAN duracak gibi değildi. HAKAN BESCELİOĞLU'nun varlığında 2 maçtır gol ile buluşamayan CAN takımı ateşledi ve karşılığı 2 dakika sonra geldi. 38.dakikada ONUR YAVUZ'un pasında HAKAN BESCELİOĞLU takımını 0-2 mağlubiyetten 3-2'lik üstünlüğe getirdi. Ne olduysa 33 ve 38.dakikalar arasında oldu. ÖRNEK CİTY ataklarında, yine GÖKDENİZ FIRAT efsanesi vardı. Yine çizgiden toplar çıkarttı. GÖKDENİZ FIRAT olmasaydı, bu maçta ATLETİCO ERGUVAN bu skoru yakalayamazdı.

38.dakikadan itibaren, ÖRNEK CİTY sağlı sollu saldırmaya başladı. Ne kadar çizgiden top çıkarsa da bu dakikadan sonra ÖRNEK CİTY daha fazla atak olunca, GÖKDENİZ FIRAT ve DENİZ ÖZBULDU 2 kişi ile defans bloğunda yetersiz kalmaya başladı. Takviye olarak da CAN BAŞTAKAR geldi. MESUT KARADAŞ, MURAT YAYLA, YUNUS AKYÜZ ve FATİH ARSLAN ile kaleyi yoklayan ÖRNEK CİTY, karşılarında BERLİN DUVARI misali defans ve tecrübeli eldiven MERT YAZLIKİÇİ'ni buldu. Ne yaparlarsa yapsınlar, bir türlü aradıkları golü bulamadılar. İki tarafında 4*4'lük oyunun sonucu beraberlik olabilirdi ama, hakem VOLKAN TAN DANIŞMAZ'ın maçı bitiren son düdüğü çaldığında, ATLETİCO ERGUVAN'ın 0-3'den 3-2'ye çevirdiği muazzam bir galibiyet ve ÖRNEK CİTY'nin harika futbola karşılık puansız eve dönüşü vardı. Bu maç 2008 yılındaki TÜRKİYE & ÇEK CUMHURİYETİ maçını akıllara getirdi. O maçta 0-2'den 3-2 olmuştu. Orada NİHAT KAHVECİ 2 gol atmıştı. Bu maçta da HAKAN BESCELİOĞLU aynı golleri attı. Şimdi gözler 14.hafta oynanacak mücadelelere çevrildi.

Üst